Elon Musk még csak egy szép reményű gyakornok volt a Szilikon-völgyben, amikor Soros Györgyöt már 1994-ben azzal méltatta Morton Abramowitz, a Carnige Alapítvány a Békéért elnöke, hogy az egyetlen ember az Egyesült Államokban, akinek saját külpolitikája van.
„Elon Musk még csak egy szép reményű gyakornok volt a Szilikon-völgyben, amikor Soros Györgyöt már 1994-ben azzal méltatta Morton Abramowitz, a Carnige Alapítvány a Békéért elnöke, hogy az egyetlen ember az Egyesült Államokban, akinek saját külpolitikája van. Ugyanezzel ünnepelte őt a Financial Times, amikor 2018-ban az év emberévé választották, finoman elhallgatva, hogy Soros és a Nemzetközi Valutaalap éles különversenyt vív azon, melyikük tudja több ország belső társadalmi rendjét felforgatni.
A saját, személyes külpolitika és a különböző országok életébe beavatkozás tehát a globalista, liberális univerzumban egy elismerést érdemlő, szép dolog – amennyiben Soros csinálja. Ugyanez a liberális oldal viszont hetek óta hihetetlen derpegést művel azon, hogy Elon Musknak saját külpolitikája van, és beavatkozik egyes országok életébe.
Musk aktív jelenlétét egyre nehezebben viselik el a globalista médiában, és ez már régóta érett, csak most még komolyabbra fordult. Tudták ők már korábban is, hogy gondjaik lesznek vele, több, mint egy évvel ezelőtt messiáskomplexusosnak bélyegezték.
Ugyanezen a médiatérfélen nem szokás hasonlóan éles következtetéseket levonni Soros Györgyről, aki már évtizedekkel ezelőtt is olyanokat mondott, hogy mindig volt benne egy túlzott önhittség, hogy az új világrendet irányító istenként gondol magára, és hogy ez egyfajta betegség, de megbékélt ezzel a gondolattal.
Lehet különböző oldalakon állni világnézeti vagy bármilyen szempontból, ezzel nincs semmi baj. A jobboldal még abba is beletanult az évek során, hogy afféle adottságként fogja fel a Facebook és a Google »közösségi irányelveit«, amelyek a cenzúra leplezetlen eszközei.
Az viszont, hogy a szélsőbaloldali média ilyen szánalmas hüppögésbe kezd a saját módszereivel szembetalálkozva, és közben egy egész picit sem érzi a helyzet fonákját, az elég kiábrándító. Van az a viccesnek szánt, autók hátsó szélvédője mögé való kis tábla a »Ne dudálj, küzdj!« felirattal. Ez pont ide illik.
Az ügyes országok egyébként jól helyezkednek, jól időzítenek, és ahelyett, hogy elszenvednék a beavatkozást, inkább letárgyalják Muskkal Mar-a-Lagóban, hogy mi hogyan legyen.
Ezt is ajánljuk a témában
Sorsdöntő év következik egy amerikai elemzés szerint.
A globalista cselédsajtó pedig nyüszít, hogy micsoda hallatlan dolog, amikor egy milliárdos filantrópnak saját külpolitikája van. Még csak bő egy hét telt el az új esztendőből, de máris egyértelmű tehát, hogy idén Elon Musk az év embere.”
Nyitókép:AFP/ETIENNE LAURENT